Rowerowe

Szlak Górski

Dodaj do planera
Wyznacz trasę
dystans (km) wysokość m n.p.m.

Szlak Górski - czerwony


Przemęt - Siekówko - Siekowo - Kluczewo - Bucz Nowy - Bucz - Bucz-Dębina - Przemęt; długość: 21,8 km

 

Szlak prowadzi przez pofałdowane tereny rolnicze, stąd na jego trasie znajdują się piękne widoki "górskie". Atutem są ponadto ciekawe zabytki i gospodarstwo agroturystyczne w Kluczewie "Stara Chata u Kowola" z bogatym programem rekreacyjnym.


Z przystanku PKS w centrum Przemętu (0,0 km) jedziemy w kierunku Wolsztyna, do rozwidlenia dróg przy stawie przeciwpożarowym, za którym skręcamy w prawo (0,2 km), w drogę asfaltową, którą docieramy do Siekówka (3,2 km), a dalej do Siekowa.

Mijamy drogę prowadzącą do Kluczewa (5,9 km), przejeżdżamy przez wieś i na jej północnym skraju, przy krzyżu, skręcamy w prawo w drogę polną (7,2 km).

Dalej skrajem lasu a następnie przez las dojeżdżamy (przy krzyżu) do skrętu szlaku w prawo (8,7 km). Początkowo jeszcze przez las, a następnie drogą polną docieramy do szosy z Siekowa, na skraju Kluczewa (10,6 km). W pobliżu znajduje się gospo-darstwo agroturystyczne "Stara Chata u Kowola".


Jedziemy drogą asfaltowa przez wieś i przy budynku straży pożarnej oraz małym stawie skręcamy w prawo (12,0 km). Tuż za wsią zjeżdżamy z szosy w lewo, w drogę polną (12,5 km), a po 400 metrach skręcamy w prawo.

Drogą polną prowadząca lekko pod górę (ładne widoki) a dalej w dół, dojeżdżamy do drogi asfaltowej na skraju Bucza Nowego (13,9 km), a następnie do Bucza.

Tu, przy kościele skręcamy w prawo (15,1 km), w kierunku Przemętu. Za wsią, na rozwidleniu szos (15,8 km) jedziemy w kierunku Boszkowa.

Mijamy nowo wybudowany kompleks "Ruedy", a dalej budynki "Łabimexu" w Buczu-Dębinie, i przy krzyżu skręcamy ukośnie w prawo, w drogę polną (17,2 km).

Drogą tą jadąc prosto docieramy do Przemętu. Wjeżdżajac na drogę asfaltową skręcamy w lewo, do centrum Przemętu, skąd wyruszyliśmy na trasę wycieczki (21,8 km).