Edukacja

ŻŁOBEK GMINNY W BŁOTNICY/ DZIENNY DOM POMOCY W BŁOTNICY SENIOR+

Dodaj do planera

Naszym celem jest stworzenie w Żłobku rodzinnej i ciepłej atmosfery,  aby każdy podopieczny czuł się z nami bezpiecznie jak w domu.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00 z zachowaniem miesięcznej przerwy wakacyjnej w lipcu lub sierpniu oraz ustawowych dni wolnych od pracy.

Opieka w Żłobku sprawowana jest nad 30 dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat.  Dzieci podzielone są na dwie grupy 15 osobowe :

Maluchy –  Pszczółki

Starszaki –  Biedroneczki

Żłobek zatrudnia personel posiadający niezbędne kwalifikacje do opieki nad dziećmi do lat 3. Zapewniona jest również opieka medyczna, którą sprawuje pielęgniarka. Dzieci przebywające w Żłobku korzystają z trzech posiłków przygotowanych przez catering zgodnie z obowiązującymi normami żywienia dzieci.

 

WARTO WIEDZIEĆ

BŁOTNICA - wieś w gminie Przemęt, położona 18 km na południowy wschód od Wolsztyna, przy linii kolejowej Leszno - Zbąszyń i drodze z Przemętu do Włoszakowic, nad Jeziorem Błotnickim.


Błotnica początkowo była własnością królewską, wzmiankowaną w 1395 roku (Blothni-cza), gdy król Władysław Jagiełło wraz z Przemętem i pobliskimi wsiami zastawił ją Borkom z Gryżyny za 600 grzywien groszy praskich.

Od 1408 roku znajdowała się w rękach cystersów przemęckich (wtedy jeszcze mających siedzibę w Wieleniu). Na terenie wsi archeolodzy odkryli groby z naczyniami z młodszej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza.

Wyznacz trasę